30.11.10

Loomekonkurs Metsamäng

Eile lõpetas Kesk-Eesti noorsootöö keskus Paide avatud noortekeskuse saalis keskkonnaprogrammi «Hoia metsa!» üheksanda hooaja.
Lõpuüritusele olid oodatud 80 programmis osalenud last ja tegevuste juhendajat ning koostööpartnerid ja rahastajate esindajad. Programmi tegevustes osales üle tuhande lapse ja noore Järvamaa kõikidest koolidest ja noortekeskustes. Kesk-Eesti noorsootöö keskuse juhataja Eve Siilak lausus, et kevadsuvistest tegevustest tegi keskus kokkuvõtteid ja tunnustas paremaid kevadisel kiidupäeval.

Siilak märkis, et sügisel algasid tubasemad tegevused. Et süvendada loodusteadmisi, tutvustada metsaloomi ja -taimi, arendada loovust, meeskonnatööd ning keskkonnasäästlikku mõtteviisi, kuulutas keskus välja õpilaste loovtööde konkursi lauamängu «Metsamäng» tegemiseks ja taaskasutusmaterjalidest taieste valmistamiseks.
Siilak ütles, et taaskasutusmaterjalist taieseid valmistasid vähesed, kuid mitme tööga olid esindatud Türi majandusgümnaasiumi, Järva-Jaani gümnaasiumi õpilased ja Imavere valla avatud noortekeskuse noored.
Lauamänge valmis 27 kümnest koolist ja noortekeskusest.
Žürii hinnangul olid juhendit kõige rohkem järginud kuue mängu tegijad ning neile kuulub ka tunnustus «Kiitus parimale!». Need on Laura Lepik ja Maarja Mihkels Koeru keskkoolist, Ahula lasteaia-algkooli II kl, Paide gümnaasiumi II klass, Paide gümnaasiumi IVb klass, Paide gümnaasiumi Va klass, Türi gümnaasiumi IVc klass ja Roosna-Alliku põhikool IV klass.
Kui eelmisel aastal said omavalmistatud raamatud endale lasteaedade lapsed, siis tänavu läheb osa töid Koerus, Paides, Oisus lastekodude lastele ning Türi toimetulekukooli õpilastele kingiks.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar